• Latviešu
  • Līvõ kēļ
  • English

Livodkuor.lv has been created
with support of the Ministery
of  Culture of the Republic
of Latvia 

KMLogo

 

LojaLogoKuor 1

Print

Dziesmu krājums un CD

Ar lielu prieku un lepnumu varam paziņot, ka (paldies Latvijas Republikas Kultūras ministrijai par atbalstu!) beidzot izdots kora dziesmu krājums "Līvõd lōlõd pivād. Loulkub 2012" ("Līvu dziesmu svētki. Dziesmu krājums 2012")! Krājumā iekļautas gan tās dziesmas, kuras tika izpildītas "UŗūUŗū 2012" 2012.gada 21.jūlijā Tīnūžos, gan arī citi spilgti līvu kormūzikas paraugi. Esam sagatavojuši arī CD, kurā ierakstītas dažas dziesmas un pareiza dziesmu tekstu izruna. Lai iegūtu savā īpašumā šos materiālus, lūdzam sazināties ar e-pasta This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it starpniecību.

Šobrīd aktīvi strādājam pie nākošajiem dziesmu krājumiem un "Līvu kormūzikas antoloģijas" pirmā sējuma.

GramUnCd

 

PDFPrintE-mail

LĪVU SVĒTKI TĪNŪŽOS (21.jūl.2012)

Nākamsestdien, 21. jūlijā, Ikšķiles novada Tīnūžu muižā būs divi īpaši notikumi:  lielā sadziedāšanās līvu valodā un Tīnūžu lībiešu kapulauka arheoloģiskajos izrakumos atrasto vēstures dārgumu atgriešanās savā vēsturiskajā vietā.

Abi šie notikumi norisināsies Līvu dienas Uŗū uŗū ietvaros. Uŗū uŗū līvu lībiešu valodā ir sevišķs sauciens, kas sasauc kopā visus, gan putnus un zvērus, gan cilvēkus. Tīnūžos līvu svētki notiek, lai atgādinātu, ka lībiešu zemes neatrodas tikai Ziemeļkurzemē, bet reiz tās pletās gan Vidzemes jūrmalā un Gaujas krastos, gan pie Daugavas. Un vismaz katram trešajam šodienas latvietim vēnās tek arī kāda lībiešu asins lāse. Tieši Tīnūžos uzieti vieni no bagātīgākajiem lībiešu kapulaukiem.

Svētki sākas plkst. 16 ar izstādes, Nacionālā Vēstures muzeja ekspozīcijas Tīnūžu un Ikšķiles līvu kapukalnu depozīti atklāšanu. Būs unikāla iespēja redzēt parasti fondos glabātās līvu rotas un ieročus. Vienlaikus darbu sāk amatnieku tirdziņš, kur no meistariem varēs nopirkt līvu rotas, tautastērpa piederumus un citas labas lietas, un radošā darbnīca.

18.30 sākas līvu dziesmu koncerts, kurā piedalās kopkoris, līvu folkloras ansambļi Līvlist, Rāndalist un Kāndla, un līvu jauniešu orķestris Nurmorkestõr. Dziedāsim Pūgõ, tūļ! jeb Pūt, vējiņi ! lībiešu valodā , Līvu himnu un citas līvu dziesmas. Pēc koncerta – danči kopā ar Ūdrīti, Balodi un Nurmorkestõr.

Svētkus organizē līvu kultūras veicināšanas biedrība Lōja ar Kultūras ministrijas un Dziesmusvētku biedrības atbalstu. IEEJA BRĪVA!

Sirsnīgi gaidīti gan skatītāji un klausītāji, gan vēl kāds aizkavējies un vēl nepieteicies dziedātājs, muzicētājs vai amatnieks. Uz sadziedāšanos!

Uz svētku vietu no Ikšķiles dzelzceļa stacijas (un atpakaļ) kursēs bezmaksas autobuss.

Ja vajadzīga sīkāka informācija:

Ģirts Gailītis +371 20249837;  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ;

Publicitātes foto: attēlos koris Lōja (foto autors Vitauts Budreika) un Nurmorkestõr.

KorisLojaICO NurmorkestorICO                    AfishaICO

 
joomla template