• Latviešu
  • Līvõ kēļ
  • English

Livodkuor.lv ir tapusi ar
Latvijas Republikas Kultūras
Ministrijas atbalstu 

KMLogo

 

LojaLogoKuor 1

DrukātE-pasts

Veljo Tormiss

01 VeljoTormis

Veljo Tormiss (dzimis 1930. gada 7. augustā, Kūsalā) ir igauņu komponists, kurš tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem dzīvajiem kora komponistiem un nozīmīgākajiem Igaunijas 20.gadsimta komponistiem. Viņš ir ieguvis starptautisku slavu, galvenokārt pateicoties viņa iespaidīgajam skaitam sarakstīto kora dziesmu, kas pārsniedz 500 atsevišķas kora dziesmas, no kurām lielākā daļa ir a cappella. Lielākā daļa no šiem skaņdarbiem, tekstuālā, melodiskā vai vienkārši stilistiskā ziņā, ir balstīti uz tradicionālajām seno igauņu tautasdziesmām (igauņu: regilaulud).
Daļa viņa darbu tika aizliegti Padomju Savienībā, taču, tā kā lielākajā daļā viņa darbu ir folkmūzikas iezīmes, vairums no tiem tomēr tika atļauti.
Īpašu nozīmi Tormisa daiļradē ieņem mazo somugru tautu folkloras materiālu aktualizēšana. Pateicoties darbam lībiešu tautas dziesmu apdarināšanā, lībiešu tautas dziesmu motīvu plašam izmantojumam, oriģinālkompozīcijām, kuras balstītas uz lībiešu motīviem, Tormiss neviļus kļuvis par nozīmīgāko 20.gs. lībiešu kormūzikas komponistu. Citu autoru devums šajā lauciņā bijis stipri pieticīgāks.

joomla template