Oktobrī Lōja savā 13 gadu dzimšanas dienas koncertā Salaspils Botāniskā dārza oranžērijā pie klausītājiem iznāca jaunā ietērpā – Lōjas dziedātājas ir tikušas pie jaunām koncertkleitām.
Tāpat kā mūzika, arī tērpu radīšana ir māksla, un mēs gribējām, lai mūsu tērpi nav parasti tērpi. Tāpēc atradām tērpu mākslinieci Edīti Treiju. Edīte ir māksliniece ar savu īpašu pieeju. Viņa darinājusi tērpus gan daudziem amatieru koriem, gan tādiem augsta līmeņa muzicētājiem kā Valsts akadēmiskais koris Latvija un grupa Latvian Voices. Edītes darinātie tērpi neatšķiras ar krāsu vai fasonu vien – tiem ir sava filozofija. Lai radītu tērpus korim Lōja, māksliniece gan atnāca paklausīties mūsu dziedājumu, gan lūdza katram uzrakstīt, ar ko mums asociējas Lōja. Brīvība, vējš, jūra, prieks, mūzika, saule, mežs…
Ir ļoti sarežģīti radīt jaunus tērpus korim. Vispirms liekas, ka nav vairs nevienas auduma krāsas, kura jau nebūtu kādam no daudzo Latvijas koru tērpiem. Un fasons? Tas nedrīkst būt pārāk moderns, jo tērpiem jākalpo ilgi, tas nedrīkst būt pārāk personisks, jo tērpiem var mainīties nēsātājas vai nēsātājām izmēri, tas nedrīkst būt pārāk apspīlēts, jo jākustas brīvi, tas nedrīkst būt klamzīgs, jo dziedātājām jāizskatās labi…
Process nebija ātrs, un pa vidu iespraucās arī pavasara garā Covid izolācijas laika pauze.
Galu galā zvaigznes un radošie lidojumi sakrita tā, ka Lōjas kleitām ir smalki pelēkrūtots audums ar melnu kontrastējošu akcentiņu, smalkiem savilkumiem un podziņām, un sidrabaina šifona šalli. No pirmā acu uzmetiena tās ir eleganti askētiskas, taču pēc tam atklājas gan tērpu smalkās detaļas, gan nepieradinātais viļņojums.
Ceļš gan vēl ir tikai pusē. Tagad ceram uz pašvaldības tālāko atbalstu , lai pie kleitām tiktu arī jaunpienākušās koristes. Pēc tam jāturpina īstenot mākslinieces idejas, tērpus pabeidzot ar vēl vienu būtisku, mazliet negaidītu un dažādi variējamu daļu. Kādu – tas pagaidām noslepums. Ļoti ceram, ka redzēsiet Lōjas koncertos!
Jaunākie komentāri