Darbs pie grāmatas “Lībiešu kormūzikas antoloģija” materiāla sagatavošanas un mūzikas diska ierakstīšanas rit jau kopš 2010. gada un to iecerēts pabeigt 2021. gadā. Grāmatā tiks aptverta lībiešu kormūzikas vēsture, informācija par komponistiem un tekstu autoriem, lībiešu Dziesmu svētkiem un komponistu jaundarbiem, pētīti un digitalizēti nošu materiāli.

Šī gada rudenī turpinājās pirms desmit gadiem iesāktais projekts, kas paredzēja izveidot lībiešu kora mūzikas antoloģiju, kurā iekļauti nošu paraugi, dziesmu ieraksti un pareizas teksta izrunas skaņas faili. Projekta ietvaros paredzēts arī ierakstīt CD ar vairāk kā 30 dziesmām lībiešu valodā – gan 20.gs sākuma, gan mūsdienu komponistu oriģināldarbiem un tautas dziesmu apdarēm. 

2020. gadā Latvijas Radio 1. studijā Salaspils jauktais koris “Lōja”, kuru vada diriģents Ģirts Gailītis, kormeistars Austris Kalniņš un vokālā pedagoģe Anna Rudzīte, ierakstīja aptuveni 20 dziesmas, tostarp arī Valta Pūces divus jaundarbus ar Kārļa Staltes (1870. – 1947.) vārdiem – “Mazā zvaigzne”, “Saule”, kuru pirmatskaņojumi izskanēja šogad Mazirbē Lībiešu svētkos īpaši Kārļa Staltes 150-gadei veltītajā koncertā.

Iepriekš tapuši ieraksti mūsdienu komponistu  – Agnetas Krilovas, Elīnas Selgas u.c. dziesmām. Kopā ar kori “Lōja” ierakstos piedalījies kamerkoris “Muklājs (diriģents Jānis Kokins) un Ogres Mūzikas skolas bērnu koris “Cielaviņa” (diriģente Gunita Bičule). Ierakstu tapšanā palīdzējuši skaņu režisori – Augustīns Delle, Raimonds Ezeriņš un Varis Kurmiņš. Lai atvieglotu dziesmu iestudēšanas procesu,  atsevišķā CD būs dzirdama lībiešu tekstu izruna dažādu teicēju izpildījumā. Antoloģijā kā viena no šī gada laikmeta liecībām tiks iekļauta arī dziesma “Kalāmīe loul”, kas šī gada pavasarī tika ierakstīta attālināti, koristiem iedziedot katram savu partiju pa vienam savās mājās, kopā tā “salikta” Santas Grigorjevas skaņu režijā.

Projektam “Lībiešu kormūzikas antoloģijas ierakstu sagatavošana” 2020. gadā finansējumu piešķīris Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Konkursa mērķis ir atbalstīt pasākumus, kuru nolūks ir ilglaicīga lībiešu kultūras saglabāšana un stiprināšana. Grāmatas un ierakstu sagatavošanu atbalsta LR Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latviešu valodas aģentūra un Salaspils novada dome. Antoloģija būs lasāma lībiešu, latviešu un angļu valodā.